Rekrutacja na studia I stopnia
O przyjęciu na studia I stopnia (licencjackie) decydują wyniki egzaminu maturalnego zdawanego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z następujących przedmiotów: j.polski, j.obcy, biologia, chemia, fizyka/fizyka i astronomia, geografia, matematyka. Wynik końcowy uzyskany przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym obliczany jest jako suma wyników z wybranych przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym przemnożonych przez wagi przypisane poszczególnym przedmiotom. Końcowy wynik podawany jest w skali punktowej: 0-100.
Laureaci i finaliści eliminacji centralnych Olimpiad (spis olimpiad dostępny w linku poniżej) przyjmowani są na podstawie zaświadczenia o osiągniętych wynikach i przyznaje się im maksymalną liczbę punktów przewidzianą w postępowaniu kwalifikacyjnym. Mile widziane jest zainteresowanie kandydatów podstawowymi zjawiskami i procesami biologicznymi, motywacja do nauki oraz dążenie do zdobywania wiedzy.
Aktualnie obowiązujące zasady rekrutacji →Rekrutacja na studia II stopnia
Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia (magisterskie) jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów I stopnia, dyplomu ukończenia studiów II stopnia lub dyplomu ukończenia jednolitych studiów magisterskich oraz legitymowanie się tytułem zawodowym licencjata, inżyniera, magistra lub magistra inżyniera. Elementem oceny kandydata decydującym o przyjęciu na studia jest:
- dla absolwentów studiów pierwszego stopnia na kierunku biologia i zdrowie człowieka oraz biologia brana pod uwagę jest średnia ocen ze studiów wyszych oraz ocena z egzaminu dyplomowego.
- dla absolwentów studiów wyższych na dowolnym kierunku przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna.